Vijesti Sport Odbojkašice za pet

Odbojkašice za pet

0

Odbojkašice Dervente su protiv Kotor Varošanki upisale petu pobjedu u isto toliko mečeva odigranih ove sezone. Prvoplasirane Dervenćanke su opravdale ulogu favorita.

Početak utakmice i dešavanja u prvom setu su ukazivala na to da će domaćin rutinski doći do pobjede. Sigurna igra od početka utakmice, sjajna igra u odbrani libera Dragane Babić i izvanredni napadi Tamare Malić donijeli su prednost 8:3. Gošće su zaigrale malo agresivnije, uspjele da smanje zaostatak na 8:11, ali je nakon toga, na servis dizača Maje Vujičić napravljena serija 9:0 i prenost je porasla na maksimalnih 20:8 u prvom setu. Mali pad koncentracije gošće su iskoristile da smanje zaostatak, ali pobjednik seta nije dolazio u pitanje.

Drugi set je donio mnogo neizvjesnije i duže poene. Prva osjetnija prednost je ostvarena sredinom seta kad su Dervenćanke povele rezultatom 15:11. a sigurnijom igrom u završnici drugog seta su stigle do pobjede.

Odlična igra i u prijemu i napadu trećeg seta od prvog poena donijela je Dervenćankama vođstvo 14:8, a potomi 20:13. U tom trenutku ništa nije slutilo na pravu dramu u finišu seta, pogotovo ne kad su povele 23:17 i bile na 2 poena od maksimalnog trijumfa. U tom trenutku na servis kod gostiju dolazi Milica Tomić, i serijom 8:0 potpuno preokreće rezultat i gošće osvajaju set sa 23:25.

Četvrti set su bolje otvorile djevojke iz Kotor Varoša (3:6), ali je opet serija odličnih servisa dizača Maje Vujičić vratila prednost na stranu Dervente (15:12). Bez većih problema set i utakmica su privedeni kraju.
Najzaslužnije za trijumf u današnjoj utakmici su bile libero Dragana Babić i primač servisa

Tamara Malić, koje su odličnom igrom ostavile naš tim na dobrom kursu u borbi za ulazak u Prvu ligu.

Druga liga Republike Srpske, grupa 1, 6. kolo: OK DERVENTA – OK KOTOR VAROŠ 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:19), Sudije Sara Ratković (Gradiška) i Andrea Kolarević (Banja Luka)

OK Derventa: 2. Sara Živković, 3. Dragana Babić (L1), 4. Sara Saračević, 5. Sara Damjanović, 6. Maja Vujičić, 7. Ena Kenjalo, 8. Vanja Ninković, 9. Ksenia Popadić (K), 10. Anđela Aleksić, 12. Nikolina Adžić, 13. Tamara Malić, 15. Ivana Dujaković (L2). Trener Dragan Moćić.