Vijesti Sport Odluka pada u Zvorniku!

Odluka pada u Zvorniku!

0

Klub malog fudbala Derventa savladao je sa 6:5 (3:0) Jang Bojs iz Zvornika u drugoj utakmici doigravanja za Premijer ligu BiH.

Derventa već u prvoj minuti preko Travara dolazi do vodjstva. U 10. minuti na 2:0 povećava Pivaš, a preko Duspare u 17. minuti domaći stižu do trećeg gola, što je i bio konačan rezultat prvog dijela.

U nastvaku bolje gosti otvaraju susret i preko Blagojevića i Stupara smanjuju na 3:2. Derventa do novog gola dolazi u 25. minuti preko Đekića, a nedugo zatim crveni karton dobija igrač Zvorničana Andrić, što domaći koriste i preko Duspare stižu do 5:2 u 30. minuti.

Isti igrač minut kasnije povećava na 6:2. Jang bojs u 38. minita stiže do pogodka preko Vidovića, a u 39. Blagojević smanjuje na 6:4. Zvorničani stižu do 6:5. U 40. minuti što je bio i konačan rezultat. Za pobjedu Dervente velike zasluge ima i mladi golman Neven Plisnić koji je odbranio deveterac u finišu susreta.

Ovom pobjedom, Dervenćani su izjednačili u seriji koja se igra na dvije dobijene, a naredni susret igra se u Zvorniku. Pobjednik tog meča će na megdan FK Doboj u polufinalu doigravanja.

Doigravanje za Premijer ligu: KMF Derventa – KMF Jang bojs 6:5 (3:0). Sportska dvorana Derventa.