Vijesti Sport PFL Doboj: Osinjani u puno boljoj formi dočekuju lokalni derbi

PFL Doboj: Osinjani u puno boljoj formi dočekuju lokalni derbi

0

U 10. kolu Područne fudbalske lige Doboj Borac iz Osinje zabilježio je treću pobjedu u nizu, dok je imenjak iz Bosanskih Lužana treći put poražen u isto toliko utakmica.

Nakon pobjede nad Trebavcem i Rudarom iz Stanara, Osinjani su do novih bodova došli na svom terenu u susretu sa ekipom Kladara gornjih. Strijelac gola vrijednog novog trijumfa bio je Jugoslav Gojić.

Zanimljivije je bilo na gostovanju Lužančana u Gornjoj Slatini. Već u 6. minutu Marinković je propustio realizovati najstrožu kaznu i dovesti u vođstvo ekipu Borca, što su domaći kaznili 20 minuta kasnije i došli do minimalne prednosti. Ipak, u 34. minutu igre izjednačenje Lužančanima donosi Ćorić. Domaći do pobjede dolaze u 66. minutu utakmice, kada je Vuksanović pogodio sa „bijele tačke“, da bi na samom kraju kapiten Borca Savić zaradio isključenje zbog prigovora.

U narednom kolu u Lužanima će se odigrati opštinski derbi dva Borca, petoplasiranih Osinjana sa 19 i šestoplasiranih Lužančana sa 14 bodova.

Borac (O) – Kladari gornji 1:0 (1:0). Igralište Centar u Osinji. Sudija Goran Jović. FK Borac: Kulaga, Marinković, Ćorić (od 63. Bogdan), Vasilić, Gojić Đ, Trivunović (od 66. Popović), Brkić, Vujičić, Marić, Gojić J. (od 44. Turudić), Rudonjić.

Budućnost – Borac (BL) 2:1 (1:1). Igralište u Gornjoj Slatini. Sudija Predrag Erletić. FK Borac: Mikač, Marinković (od 62. Ljubojević), Bojanivić, Savić, Trutina, Simić, Ćorić, Pivaš, Kulaga Dar, Kulaga Dal, Marinokvić.