Vijesti Sport Pikado klub “180” okupio više od 100 takmičara na Međunarodnom turniru, pobjednik...

Pikado klub “180” okupio više od 100 takmičara na Međunarodnom turniru, pobjednik Slovenac Pratnemer

0

Pobjednik 2. Internacionalnog turnira u elektronskom pikadu kojeg je organizovao derventski Pikado klub “180” je šampion Slovenije Benjamin Pratnemer.

Pratnemer je bio najbolji u konkurenciji od 112 igrača, a u finalu je savladao Dejana Bartulu iz Sarajeva rezultatom 5:3 u setovima.

Najuspješniji takmičar je osvojio nagradu u iznosu od 2500 KM, a mi kao organizatori smo prezadovoljni rekordnim odazivom učesnika jer su svoje vještine u ovom sportu pokazali su igrači iz Republike Srpske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Italije i Austrije, naglašavaju u derventskom klubu.

Treće mjesto je zauzeo šapion Srbije u steel pikadu Dejan Kovačević, četvrto Vahid Omerčić iz Austrije, peto Abdurahman Šišić iz Sarajeva, šesto Davor Živanić iz Dervente, sedmo Husnija Hadžipašić iz Cazina, a osmo Zoran Vrhovac iz Prnjavora. Nagradu za najveći izlaz osvojio je Dejan Bartula sa igrom od 150 poena.