Vijesti Sport Premijer liga BiH: Poraz Dervente na startu prvenstva

Premijer liga BiH: Poraz Dervente na startu prvenstva

0

Rukometaši Dervente poraženi su u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju u Gračanici rezultatom 31:23 (16:9).

Domaći rukometaši odlično su ušli u susret i već na otvaranju stigli do tri gola prednosti. Ipak, gosti se ne predaju i već u jedanaestoj minuti stižu do 6:5. Ekipa Gračanice serijom 6:1 odlazi na visokih plus šest (12:6) i na pauzu odlazi sa prednosti od 16:9.

U nastavku bez većih problema ekipa Damira Doborca uspjevala je sačuvati prednost, koja se kretala u intervalu od plus pet do plus deset golova. Na kraju, konačan rezultat glasio je 31:23.

Gračanicu su do pobjede vodili Damir Kadrić i Dušan Živanov sa po sedam postignutih pogodaka, koliko je u redovima Dervente postigao Dražen Milinković.