Vijesti Sport Rekreativac Aleksandar Plavšić savladao dvije trke tokom jednog vikenda

Rekreativac Aleksandar Plavšić savladao dvije trke tokom jednog vikenda

0

Derventski rekreativac Aleksandar Plavšić proteklog vikenda učestvovao je na dvije zanimljive trke.

Aleksandru je za zagrijavanje poslužila petokilometarska trka u Travniku, inače najmasovnija ovogodišnja sportska manifestacija u BiH, sa više od 550 učesnika koji su završili pomenutu dionicu. Inače, trkač iz Dervente je ovu trku istrčao sa 20 minuta i 20 sekundi, postavivši svoj lični rekord u brzini savladavanja jednog kilometra za šta mu je trebalo manje od 4 minute.

U nedjelju je uslijedio pravi izazov na drugom ramskom „Akvatonu“. Na poluostrvui Šćit Plavšić je pored petokilometarske trke savladao i dionicu od 500 metara plivanja, osvojivši sjajno 6. mjesto u ukupnom plasmanu.