Vijesti Sport Remi “Tekstilca” za kraj, utakmice poslednjeg kola pod istragom

Remi “Tekstilca” za kraj, utakmice poslednjeg kola pod istragom

0

Fantastičnu seriju od dvanaest utakmica bez poraza „krojači“ su nastavili i u poslednjem kolu protiv fočanske „Sutjeske“ – 0:0, te tako očuvali petu poziciju na tabeli. Ovaj plasman omogućava direktno učešće u Kupu BiH naredne sezone i potencijalno gostovanje nekog od premijerligaša…

20150606_173545

Susret dvije ekipe bez naročitog rezultatskog značaja donio je sasvim solidnu fudbalsku predstavu. „Tekstilac“ je nastupio u kombinovanom sastavu bez kapitena Plisnića (kojeg je odlično zamijenio još jedan veteran Petrović), Jolovića, Prljete, Milakovića i Gojića, a šansu od početka dobile su mlade nade Ćorić i Simić. Najopasniji „krojač“ na ovoj utakmici bio je Glišić koji je prijetio golu domaćina u više navrata tokom prvog poluvremena, dok je sa druge strane sve pokušaje Fočaka zaustavio Petrović.

Gradski stadion u Foči, 26. kolo
Gledalaca 100.
Sudija: Siniša Lazić (Prijedor) 7. Žuti kartoni: Đoković (Sutjeska), Glišić (Tekstilac).

Sutjeska: Krnojelac 7, R.Radović 6,5, Filipović 6,5, Mrgud 6.5, Rašvić 7, Đoković 7, Mojović 7 (od 88. min. Pljevaljčić-), Kovač 6,5, Ivanović 6,5 (od 75. min. Danilović-), Blagojević 6,5 (od 63. min. R.Drakiul -), Guzina 7.
Tekstilac: Petrović 7,5, Marić 6,5, Rastović 6,5, Vujanić 6, Asanović 7, Glišić 7, Susaković 6, Ćorić 6, Komlenović 6.5, Đukić 6,5, Simić 6 (od 62 min Milanović).

Statistika debitantske sezone: „Tekstilac“ uspješniji protiv najboljih

Statistički, drugi dio sezone je bio odličan, zabilježeno je 6 pobjeda i 6 remija uz samo jedan poraz i to na otvaranju proljećne polusezone protiv „Kozare“. U 26 odigranih kola postignuta su 23 gola (napad je drugi najneefikasniji u ligi), primljeno je samo 18, što odbranu čini najboljom iza odbrane šampiona „Rudara“. Više od trećine golova postigao je Asanović (ukupno 8) za koga postoji interesovanje iz njemačke treće lige, dok su se u strijelce upisali po dva puta Duspara, Gojić, Despotović (u drugom dijelu sezone nastupao za „Rudar“), Komlenović i Vujanić, te po jednom Glišić (koji je i najbolji asistent), Kruz, Đuričić, Rastović i Susaković.

Najstandardniji su bili Plisnić i Vujanić koji su, bez izmjena, odigrali po 25 susreta, dok nešto manje prvoligaških minuta imaju Jolović i Glišić. Tokom sezone derventski Gradski stadion posjetilo je ukupno više od 5 000 navijača (prosječno gotovo 400 na svakoj domaćoj utakmici), najviše na prvoj domaćoj protiv „Proletera“ i poslednjoj protiv „Leotara“. „Krojači“ su bili najbolji protiv vodećih ekipa, oba puta je savladan „Rudar“, po jednom „Leotar“ i „Kozara“.

Utakmice u Trebinju i Tesliću pod istragom

Nakon što su u poslednjem kolu došlo do očekivanog raspleta pod izuzetno neočekivanim okolnostima, FS RS je pokrenuo istragu protiv četiri ekipe: Leotara iz Trebinja, Podrinja iz Janje, Rudara iz Prijedora i Proletera iz Teslića. Da podsjetimo, Proleter je na domaćem terenu savladao lidera iz Prijedora u 101. minutu utakmice (prekid od 17. minuta nakon što su navijači zapalili sijeno oko stadiona), dok je Leotar kod kuće izgubio od Podrinja golom primljenim u 89. minutu. Epilog je poznat, na vrhu je poredak ostao nepromjenjen, ali su i Podrinje i Proleter ovakvim raspletom privremeno sačuvali prvoligaški status. Danas je održana posebna sjednica na kojoj je FS RS podnio prijave Disciplinskoj komisiji FS RS, kao i Specijalnom tužilaštvu RS i okružnim tužilaštima u Doboju i Trebinju protiv N. N. lica „koja su učestvovala u očiglednim zloupotrebama utakmica 26. kola Prve lige Republike Srpske odigranih 6. juna 2015. godine u Tesliću, Proleter – Rudar Prijedor i Trebinju, Leotar – Podrinje”.

Ovim raspletom možemo biti još ponosniji na naše fudbalere koji su odigrali pošteno do kraja.