Vijesti Sport Rukomet: Bez iznenađenja u Ljubuškom

Rukomet: Bez iznenađenja u Ljubuškom

0

Na otvaranju 19. kola rukometne Premijer lige BiH, Izviđač u Ljubuškom savladao Derventu 30:20 (15:8), te preuzeo lidersku poziciju od Vogošće, koja ima utakmicu manje.

Rukometaši Izviđača zabilježili su petu uzastopnu, a ukupno 15. pobjedu u Premijer ligi BiH.

Od samog starta susreta domaći su krenuli angažovanije i već do poluvremena stekli sigurnu prednost od sedam golova – 15:8. Dominacija je nastavljena i u drugom poluvremenu, pa je Izviđač na kraju više nego ubjedljivo stigao do nova tri boda.

Ekipa Dervente tako je nastavila crnu seriju protiv ovog rivala, s obzirom da je u posljednje tri sezone, odnosno šest utakmica, samo jednom uspjela ostati neporažena.

U redovima tima iz Ljubuškog najefikasniji je bio David Mandić sa devet golova, dok je kod Dervenćana prednjačio Slaven Šijaković sa šest pogodaka.

Za petnaestak dana u Derventi će gostovati Bosna iz Visokog.

Premijer liga BiH, 19. kolo: HRK Izviđač – RK Derventa 30:20 (15:8)
Dvorana GŠD u Ljubuškom. Sudije Kadić i Tursić. Sedmerci: Izviđač 6 (6), Derventa 4 (4). Isključenja: Izviđač 8, Derventa 8 minuta. RK Derventa: D. Škrga, Starčević, Ristić, Draganić 3, Grujičić 2, Sibinčić, Lukić, Zemunović 1, Milinković, Dragičević, Stanković 3, Ivanović 3, Vidaković, Alić, Zekić 2, Šijaković 6. Trener Zoran Dokić.