Vijesti Sport Rukomet: Derventa pregazila Kakanj

Rukomet: Derventa pregazila Kakanj

1

Trijumfom nad praktično otpisanim Konjuhom, rukometaši Dervente prekinuli su seriju od tri vezana poraza i došli do važnih bodova u borbi za opstanak.

Od samog početka bilo je jasno da dileme oko pobjednika neće biti. Prednost Dervente rasla je iz napada u napad, pa je dvije minute prije kraja poluvremena domaća ekipa imala 10 golova prednosti (19:9). Raspoložen je u tim trenucima bio golman Starčević sa 9 odbrana, a rezultat na poluvremenu bio je 20:11.

Beskrvni Kakanj bio je lak plijen za Derventu i u nastavku. Već sredinom drugog poluvremena prednost je iznosila 15 golova (30:15), da bi konačni rezultat bio 39:26.

Svoju priliku dobili su i ostavili dobar utisak mladi Milinković, Dragičević i Škrga, kao Vidaković i Ristić.

U narednom kolu Derventa gostuje kod Izviđača.

Premijer liga BiH, 18. kolo: RK Derventa – RK Konjuh 39:26 (20:11)
RK Derventa: D. Škrga, Starčević, Ristić, Draganić 3, Grujičić 4, Sibinčić 5, Lukić, Zemunović 2, Milinković 5, Dragičević 1, Stanković 2, Ivanović 7, Vidaković 1, Alić 2, Zekić 1, Šijaković 6. Trener Zoran Dokić.