Vijesti Sport Rukomet: Izviđač ubjedljiv u Derventi

Rukomet: Izviđač ubjedljiv u Derventi

0

Rukometaši Izviđača pobjedom u Derventi nastavljaju svoj pobjednički niz. Mada “skauti“ nisu odigrali na visokom nivou, u završnici susreta došli su do uvjerljive pobjede.

Nešto lošiji ulazak rukometaša Izviđača u utakmicu omogućilo je domaćinu da u prvih desetak minuta ostvari gol prednosti (5:4, 9. minuta). „Skauti“ podižu ritam i za sedam – osam minuta, serijom 5:0, dolaze do četiri gola prednosti (5:9, 17. minuta).

Derventa u 25. minuti stiže do dva gola zaostatka, ali slijedi nova 4:0 serija Izviđača za šest pogodaka prednosti (9:15, 28. minuta). Do kraja domaći postižu dva pogotka, za rezultat 11:15, s kojim se odlazi na odmor.

U drugom dijelu Izviđač uglavnom kontroliše utakmicu i održava prednost od 6-7 pogodaka da bi u posljednjih 5-6 minuta kada ostvaruje uvjerljivu pobjedu od 33:20.

Najefikasniji pojedinac Izviđača, a i susreta, s osam pogodaka bio je Milan „Mića“ Vukšić. Kod domaćina sa po šest pogodaka najefikasniji su bili Slaviša Kosanović i Goran Zemunović, a po tri su gola postigli su Danijel Pejić i Saša Dobrilović.

Premijer liga BiH, 21. kolo: RK Derventa – RK Izviđač 20:33 (11:15).

RK Derventa: Ristić, Kosanović 6/1, Dobrilović 3, Lukić, Drinić, Kovačević, Radanović, Pejić 3, Savić, Šmulja, Grahovac 2, Malešević, Tolimir, Pejaković, Zemunović 6/2, Knežević . Trener: Milorad Bjelošević.

RK Izviđač CO: Herceg (10 obrana, 2 sedmerca), Grbavac (6 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 8/8, Alilović 3, Kos, Odak 3, Jozinović 2, Primorac 2, Mišetić 2, Bubalo 1, Ćeško, Šoljić 3, Medić 4, Bebek, Muhović 4. Trener: Toni Čolina.