Vijesti Sport Premijer liga BiH: Komšijski derbi pripao rukometašima Sloge

Premijer liga BiH: Komšijski derbi pripao rukometašima Sloge

0

U komšijskom deriju, u utakmici koja je odlučivala o četvrtom mjestu na tabeli, domaća Sloga je savladala Derventu 25:20.

rukomet sloga derventa

Sloga je od starta krenula silovito. Već u 17.minutu imali su duplu prednost 10:5. U 24. minutu Dobojlije imaju maksimalnu prednost na utakmici od sedam golova razlike (14:7). Na isteku prvih pola sata igre Sloga je imala vođstvo 16:10.

Na startu drugog dijela Derventa je pružila bolju igru, kada su postigli tri uzastopna gola. Domaći su čitavih devet minuta u nastavku igrali bez postignutog gola, seriju Dervenćana prekida Boris Bosić u 39.minutu za 17:13. Do kraja su puleni Emira Junuzovića čuvali stečenu prednost upravo na krilima odličnog Boris a Bosića.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bio je Boris Bosić sa 9 golova, dok je u ekipi Dervente bolji od ostalih bio Spasoje Pekić sa 8 pogodaka.

Premijer liga BiH, 29. kolo: SLOGA – DERVENTA 25:20 (16:10)
DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Srećko Delhunia (Lukavac). Sedmerci: Sloga 3(3), Derventa 7(5). Isključenja: Sloga 8, Derventa 4.minuta.

SLOGA: Bojić (8 odbrana), D.Pejić, Đurđević 2, Simić, A.Pejić, Mišanović 2, Zekić 4, Bižić (2 odbrane, 2 sedmerca), Zvekić, Gavrić 5(3), Radić 3, Đ.Bosić, B.Bosić 9, Tulendić, Mujkanović. Trener: Emir Junuzović.

DERVENTA: Subotić (2 odbrane), Živanić, Sibinčić, Lukić, Zemunović 2, Milinković, Drinić, Vučić, Stanković, Marčeta 5 (2), Starčević (4 odbrane), Šarenac 4(3), Pekić 8, Zekić 1. Trener: Zoran Dokić.