Vijesti Sport Rukometaši Dervente poraženi na gostovanju u Brčkom

Rukometaši Dervente poraženi na gostovanju u Brčkom

0

Rukometaši Dervente doživjeli su i drugi gostujući poraz na startu prvoligaške sezone, a ovog puta na svom terenu bolje je bilo Jedinstvo iz Brčkog rezultatom 31:25.

Derventa nije dobro ušla u susret pa je već na početku zaostajala sedam golova (9:2). Ipak, ekipa Milorada Bjeloševića konsolidovala se do kraja prvog poluvremena i stigla na prihvatljivih -4 (18:14).

Početkom drugog poluvremena Derventa kreće u ozbiljan juriš i stiže na samo jedan gol zaostatka sredinom poluvremena, ali Brčaci ipak uspjevaju da odole napadima i da stignu do trijumfa.

Derventa u narednom kolu dočekuje banjalučki ORK Borac.

Rezultati 2. kola Prve lige RS: ORK Borac – Slavija 33:27, Jedinstvo 2015 – Derventa 31:25, Višegrad – Mladost 29:27, Kotor Varoš – Hercegovina 21:21, Kozara (KD) – Kozara (G) 37:27. U ovom kolu slobidne su bile ekipe Drine i Bijeljine.

Plasman: ORK Borac 4, Jedinstvo 2015 3, Hercegovina 3, Kozara (KD) 2, Voišegrad 2, Slavija 2, Kozara (G) 2, Bijeljina (-1) 1, Kotor Varoš (-1) 1, Mladost (-1) 0, Drina (-1) 0, Derventa 0.