Vijesti Sport San o Premijer ligi još traje: Derventa eliminisala Zvorničane nakon penal-serije

0

Pobedom nad Jang Bojsima, Klub malog fudbala Derventa je izborio plasman u polufinale doigravanja za Premijer ligu BiH.

Trijumfom u Zvorniku, nakon penal lutrije, Derventa je zakazala susret sa FK Doboj.

U regularnom dijelu susreta rezultat je glasio 6:6, dok je nakon penala bilo 7:8.

Dervenćane je u 1. minuti u vodstvo doveo Duspara, dok je 1:1 bilo u 9. minuti, a strijelac je bio Marković. Tri minute kasnije, prednost Zvorničanima vraća Blagojević. Do kraja prvog dijela viđen je još jedan pogodak, ali u mreži domaćih, a strijelac je bio Đaković u 17. minuti.

U nastavku još osam golova. U 23. minuti su po jedan gol postigle obje ekipe, a strijelci su bili Radoja i Vasić. Minut kasnije Radić dovodi domaće u prednost 4:3, da bi Đaković svojim drugim pogodkom izjednačio u 27. minuti.

Već u 31. drugi gol za vodstvo Jang bojsa postiže Blagojević, dva minuta kasnije Radić postiže novi pogodak. Preko Kulage u 36. Derventa stiže do 6:5, a minut kasnije het-trik Ðaković donosi izjednačenje.

Derventa u polufinalu igra protiv Doboja, a prvi susret igrau gostima.