Vijesti Sport Sjedeća odbojka: OKI Derventa uspješan na početku nove sezone

Sjedeća odbojka: OKI Derventa uspješan na početku nove sezone

0

Danas je odigrano prvo kolo u okviru Prve lige Republike Srpske u sjedećoj odbojci u sezoni 2017/18. Igrači Dervente dočekali su ekipu Semberije iz Bijeljine i savladali je rezultatom 3:0.

Do sredine prvog seta vodila se uglavnom izjednačena borba, da bi Dervenćani odigrali bolje u završnici i osvojili prvi set (25:22).

U drugom ekipe su se izmjenjivale u vodstu, ali su Dervenćani ponovo bili bolji kada je bilo najpotrebnije i nakon “taj brejka” trijumfovali rezultatom 26:24 za sigurno vodstvo u setovima.

Tri boda osvojena su pobjedom u trećem setu, u kojem je domaća ekipa vodila od početka i tako osigurala prvu pobjedu na početku šampionata.

Narednog vikenda Dervenćani gostuju u Prijedoru kod ekipe Kozare.

Prva liga RS, 1. kolo: OKI Derventa – OKI Semberija Bijeljina 3:0 (25:22, 26:24, 25:20)
Sala OŠ Nikola Tesla. OKI Derventa: D. Kulaga, Gavrilović, Borojević, N. Vidaković, Č. Pećić, Savković, D. Pećić, S. Kulaga.