Vijesti Sport Slogi pripao komšijski derbi

Slogi pripao komšijski derbi

0

Komšijski derbi između dobojske Sloge i Tekstilca pripao je domaćoj ekipi.

Domaći su, nakon blage inicijative i jedne greške Tekstilčeve defanzivne linije, stigli do prednosti golom Savića nakon 22. minuta igre. Sloga potom nastavlja sa dominacijom na terenu, a nakon igranja rukom Vidovića, Buljubašić udvostručuje prednost Dobojlija i postavlja konačan rezultat prvog dijela u 42. minutu.

U 75. minutu svoj drugi gol postiže Savić, lijepim udarcem sa distance. Prethodno je sudija Ajder propustio da isključi golmana Mirkovića koji je kao zadnji igrač odbrane neoprezno startao na Čudića, nakon čega je napadač “krojača” završio u bolnici. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, tako da je domaća ekipa stigla do važnih bodova u borbi za opstanak.

Tekstilac u narednom kolu dočekuje Rudar iz Prijedora.

Prva liga RS, 20. kolo: FK Sloga – FK Tekstilac 3:0 (2:0). Stadion Luke u Doboju. Sudija Vanja Ajder.

FK Tekstilac: Milošević, Marić, Đekić, Đuričić (od 70. Nestorović), Dujaković, Perović (od 80. Vugdalić), Reljić (od 55. Bubanja), Dubačkić, Čudić (od 73. Stajić), Ajković, Vidović. Trener: Dejan Plisnić.