Vijesti Sport Tekstilac ponovo na pobjedničkom kolosijeku

Tekstilac ponovo na pobjedničkom kolosijeku

0

Fudbaleri Tekstilca savladali su ekipu Podrinja u trećem kolu M:tel Prve lige Republike Srpske rezultatom , te tako na najbolji način “preboljeli” poraz od Ljubića u prethodnom kolu.

Plavi su u prvih 45 minuta bili bolji rival, stvorivši dvije dobre situacije pred golom gostujućeg golmana Dakića. U prvom pokušaju Perović je šutirao pokraj gola iz teške pozicije, dok je u drugom ekipa Tekstica izvela školski kontranapad kada je golman Čalaković pronašao Savanovića koji se sjurio po lijevoj strani i lijepo pronašao Perovića, ali je snažnog napadača u posljedniem trenutku blokirao domaći stoper.

Tekstilac u nastavak ulazi još agilnije, a nakon što su okvire gola pogađali Savanović i rezervista Šarkić, u 79. minuti najviši je nakon udarca iz ugla bio Babić čiji je udarac glavom bio neuhvatljiv za golmana Dakića i dovoljan za 3 važna boda.

“Krojači” u narednom kolu gostuju kod ekipe Kozare.

M:tel Prva liga RS, 3. kolo: FK Tekstilac – FK Podrinje 1:0 (0:0). Sudija Jelić Mario.

FK Tekstilac: Čolaković, Đekić, Ćorić (od 75. Duspara), Vugdalić, Bandović, Đuričić (od 64. Ljubiša Sarkić), Rudan, Maksimović (od 83. Reljić), Babić, Savanović, Perović. Trener Čedomir Ćulum.