Vijesti Sport Tekstilac upisao jednu od ubjedljivijih pobjeda u istoriji

Tekstilac upisao jednu od ubjedljivijih pobjeda u istoriji

0

Fudbaleri Tekstilca su ubjedljivim trijumfom nad Čelincem okončali jesenju polusezonu na drugoligaškom zapadu.

Ekipa Dejana Pijetlovića bila je neumoljiva u prvom poluvremenu kada je u mrežu gostiju “spakovala” čak šest golova. Mrežu nemoćnog gostujućeg golmana Jovića redom su pogađali Trninić u 7, Stiven u 11. i 45, Mitrović u 12. i 34. minuti.

“Krojači” su u nastavku “povukli ručnu”. Priliku da se upiše u listu strijelaca imao je i golman Blagojević, ali je propustio da realizuje najstrožu kaznu u 80. minutu.

Bez obzira na ovaj trijumf, uprava i navijači kluba ne mogu biti zadovoljni polusezonom na izmaku.

Tekstilac je slavio u svih sedam susreta na svom terenu, ali je sa isto toliko gostovanja donio samo jedan bod, što mu je na kraju donijelo poziciji u sredini tabele (uz utakmicu manje). Rezultati nisu bili na nivou ambicije koje su ispoljene na početku sezone, zbog čega uprava najavljuje rekonstrukciju tima.

Druga liga zapad, 15. kolo: FK Tekstilac – FK Čelinac 6:0 (6:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Marko Erak.

FK Tekstilac: Blagojević, Trninić (od 65. Aleksić), Marić, Vitinjo, Simić (od 46. Slijepčević), Ignjić, Sedlar (od 46. Tadić), Mitrović (od 80. Knežević), Ivinjo (od 65. Dumonić), Duspara, Stiven. Trener Dejan Pijetlović.