Vijesti Sport Teodora Milojević drugoplasirana u završnici Male olimpijade

Teodora Milojević drugoplasirana u završnici Male olimpijade

0

U finalu Malih olimpijskih igara za osnovne i srednje škole Teodora Milojević je osvojila sjajno drugo mjesto u trci na 100 metara za djevojčice.

Najbolja atletičarka Atletskog kluba “Derventa” i učenica Osnovne škole “19. april”, nakon što je prošle sedmice bila najbrža na regionalnoj Maloj olimpijadi, u Banjaluci je otrčala sjajnu polufinalnu trku za 13 sekundi i 2 stotinke, da bi nakon sat vremena u finalnoj trci osvojila srebrenu medalju sa vremenom 13 sekundi i 37 stotinki.

Pored finala Malih olimpijskih igara, u Banja Luci je održan i Atletski miting Memorijal Tijana Gligić na kojem su nastupila trojica mladih atletičara Borko Topić, Ognjen Jevtić i Rastko Miladinović, koji su u trci cicibana na 100 m zauzeli četvrto, peto i šesto mesto sa istrčanim svojim ličnim rekordima.

Sljedeće takmičenje za atletičare Atletskog kluba “Derventa” je 11. maja kada je na programu Međunarodna ulična trka u Prijedoru, gde učešće uzme nekoliko hiljada atletičara iz desetak zemalja Evrope i regiona.