Vijesti Sport Veoma uspješan nastup AK “San”: Derventskim atletičarima tri medalje na Prvenstvu Srpske

0

Atletičari Atletskog kluba ”San” i Atletske sekcije Derventa osvojili su ukupno dvanaest medalja na Prvenstvu Republike Srpske za seniore i starije pionire u Sokolcu, a tri odličja pripala su mladim atletičarima iz našeg grada.

Viceprvakinja Republike Srpske za pionirke u trci na 300 m osvojila je Teodora Milojević, kojoj je ovo prva trka posle povrede kolena koju je zaradila u februaru na Dvoranskom prvenstvu BiH, čime je pokazala da je povreda iza nje i da se mogu očekivati još bolji rezultati.

Bronzanu medalju je osvojio i Srđan Stanišić u trci pionira na 800 m, a svega par stotinki je nedostajalo da isti uspjeh ponovi i na 300 m, dok je svoju prvu medalju na ovom takmičenju osvojila i Angelina Tepić koja je u bacanju koplja osvojila bronzanu medalju. Anja Jevtić osvojila je peto mjesto u bacanju kugle i bacanju koplja za pionirke, kao i Dunja Dušanić u trci na 1000 m sa novim ličnim rekordom.

Posle titula seniorske i juniorske prvakinje BiH na 400 m, svoju dominaciju je nastavila Kristina Stojković osvajanjem seniorske titule prvakinje Republike Srpske na 100 m i drugog mjesta u trci na 400 m.

Nove medalje je nastavila da osvaja i Belma Ćuran, koja je tituli juniorke prvakinje BiH na 400 m sa preponama sada dodala i titule seniorske viceprvakinje u trci na 100 m sa preponama i u skoku s motkom.

Veliki uspeh je ostvarila i Jovana Mitrović osvajanjem bronzanih medalja u trkama na 400 m i 100 m sa preponama. Dobru formu Kristijan Marić, ovaj put u skoku s motkom osvajanjem bronzane medalje.

Svoju prvu medalju i titulu viceprvaka Republike Srpske je osvojila i Daniela Stanišić u trci na 100 m, dok je ženska seniorska štafeta u sastavu Jovana Mitrović, Daniela Stanišić, Belma Ćuran i Kristina Stojković srebrnu medalju.

Pred atletičarima Atletskog kluba ”SAN” i Atletske sekcije Derventa sad sledi mala pauza od takmičenja na zvaničnim prvenstvima Republike Srpske, dok počinju mitinzi za mlađe kategorije u regionu. Mi se zahvaljujemo našem generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi ”Prokop inženjering” d.o.o, koji nam pomažu u gorivu za odlaske na takmičenja, saopšteno je iz AK „San“.