Vijesti Sport Asanović pogodio za pobjedu!

Asanović pogodio za pobjedu!

0

U 19. kolu Prve lige Republike Srpske „Tekstilac“ je ugostio poslednjeplasirani FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka, dužnika iz jesenjeg dijela sezone (gosti slavili 3:1). Peti meč bez poraza i tri važna boda „krojačima“ donio je Asanović u 80. minutu, drugim golom u poslednja dva kola.

Slavlje strijelca Asanovića, foto: Nikola Kulaga

Naši prvoligaši su bili dominantni tokom čitavog susreta, a prve prijetnje golmanu Radiću uputio je Susaković u 10. i 24. minutu, kada je lopta „dirala“ i prečku. Par minuta kasnije (30. min) šutirao je Đukić sa 20-ak metara pokraj desne stative, a uzvratio je Balaban u slijedećem napadu sa distance, što je bila i jedina prijetnja gostiju u prvom poluvremenu. Sporna situacija viđena je u 40. minutu kada je nakon kontakta u kaznenom prostoru gostiju pao Milaković. Sudija Mejakić je smatrao da to nije prekršaj za najstrožu kaznu, ali je i sasvim nepotrebno domaćem vezisti pokazao žuti karton u situaciji koja je neodoljivo podsjećala na prošlo kolo i jedanaesterac nad Gojićem. U poslednjim mintama prvog poluvremena upravo je Milaković dobro proigrao Susakovića po desnoj strani, ali je Radić dobro „zatvorio ugao“ tako da brzonogi napadač nije uspio da loptu pošalje pokraj njega.

U drugom poluvremenu „krojači“ kreću još agresivnije, a već u 49. minutu Milaković sa sredine šesnaesterca sjajno gađa gornji ugao protivničkog gola, ali Radić atraktivnom paradom loptu izbacuje u korner. Posle kornera Glišić ostaje neometan u srcu kaznenog prostora, ali u padu neuspjeva pogoditi mrežu protivnika. U 52. minutu desio se ključni momenat susreta kada je, nakon bezbroj prekršaja nad Glišićem, Filipović kažnjen drugim žutim kartonom i poslan u svlačionicu. Odmah je priprijetio Jolović nakon prekida, potom i Glišić iz slobodnog udarca sa 25 metara u 66. minutu, da bi nakon prodora rezerviste Duspare u 73. minutu Komlenović šutirao sa 17-18 metara i pogodio prečku. Dva minuta kasnije Glišić je ostao nečuvan u petercu, Milaković ga sa lijeve strane savršeno proigrava, ali napadač ponovo gađa golmana gostiju. Kada se već nervoza uvukla i među igrače i navijače, lopta je došla do stamenog Asanovića koji se izborio sa protivničkim defanzivcima i pogodio mrežu gostiju za, ispostavilo se, konačnih 1:0. Nakon prekida posle duela Asanovića i golmana Radića i intervencije medicinske ekipe, do kraja meča Duspara je solo akciju u 86. završio šutem preko gola, dok je u sudijskoj nadoknadi Ninić natjerao Plisnića na jedinu intervenciju na meču nakon dobrog šuta sa 20-ak metra.

Na početku susreta nezgodan udarac u kuk dobio je Marić, ali je nakon bolničkog snimanja utvrđeno da nema fraktura i da slijedi mirovanje. U narednom kolu „Tekstilac“ gostuje u Janji, kod ekipe FK „Podrinje“.

FK „Tekstilac“: Plisnić – Marić (od 10. Prljeta), Đukić, Jolović, Vujanić – Milaković, Komlenović, Gojić – Susaković (od 61. Duspara), Glišić, Asanović.

FK „Napredak“: Radić, Stefanović A., Erić, Filipović V., Stefanović N., Balaban, Marić, Filipović M., Stojanović (od 87. Lazarević), Ninić, Jevtić (od 87. Jovanović).