Vijesti Sport Radničke igre 2015: Večeras finalni susreti!

Radničke igre 2015: Večeras finalni susreti!

0

Sinoć su na rasporedu bili polufinalne susreti u basketu, te četvrtfinale i polufinale turnira u fudbalu. Od šest ekipa koje su se takmičile u basketu najbolji rezultat na kraju su ostvarili prošlogodišnji pobjednik „Frukta“ i „Digital“ koji će se susresti u finalu.

RI

Četvrtfinale fudbala
Prva četvrtfinalna utakmica u fudbalu bila je vrlo efikasna, a uspješnija je na kraju bila ekipa „Monte Carla“ i zasluženo slavila nad „Gatarićem“ za plasman u polufinale. U drugom susretu odličan meč je viđen između „Digitala i „Elektrona“ u kojem je „Digital“ bio favorit i vodio s 3:1, ali su igrači „Elektrona“ posle preokreta došli do pobjede u ovom zanimljivom susretu.

Treći neizvijestan meč su odigrali „Net QM“ i „Amika“, a nakon izjednačenog rezultata na kraju utakmice pobjednika su odlučivali penali. Sretnija i spretnija ekipa je bila „NetQm“ koja se plasirala u polufinale. Derbi četvrtfinala bio je susret između prošlogodišnjeg pobjednika „Inžinjerijskog bataljona“ i „Frukte“, koji je upotpunosti opravdao očekivanja. „Frukta“ je vodila 2:0 na poluvremenu, da bi vojnici pet minuta prije kraja smanjili na 2:1, ali nisu imali snage za preokret, pa je Frukta u posljednjim minutama postigla još dva gola.

Polufinale
Prvi polufinalni susret između „Monte Carla“ i „Elektrona“ bio je veoma uzbudljiv, sa dosta prilika, pogođenih stativa, rezultatskih preokreta, a nešto više sreće i umijeća imali su igrači „Monte Carla“ koji su se uspjeli plasirati u finale turnira u fudbalu.

Drugi polufinalni susret je bio možda i najbolji meč do sada na turniru u kome favorit turnira „Frukta“ nije uspjevala da nađe put do mreže odličnih igrača „NetQM“. Meč je riješen u posljednja tri minuta kada je pri rezultatu 2:2, igrači „Netvorka“ prave neshvatljivu grešku koju Frukta koristi za vodstvo, a u posljednjim sekundama postižu još jedan gol za potvrdu prolaska u finale.

Večeras su na programu su finala u sve četiri discipline.