Vijesti Sport Rukometaši dvije godine bez poraza na domaćem terenu

Rukometaši dvije godine bez poraza na domaćem terenu

0

Nakon ubjedljive pobjede u prošlom kolu protiv ekipe „Zrinjskog“ identičnom razlikom od čak 13 golova savladan je i RK „Konjuh“ iz Živinica, čime je osiguran šesti trijumf zaredom čete trenera Dokića u ovogodišnjem izdanju rukometne Premijer lige BiH.

rukomet derventa 1

Ljubitelji rukometa mogu biti zadovoljni prikazanom predstavom i visokom pobjedom, a sinoć je obilježen i značajan ljubilej – tačno dvije godine bez poraza na domaćem terenu derventskog premijerligaša. Utakmica je od početka bila pod kontrolom naših rukometaša, u prvom poluvremenu naročito efikasan je bio Zekić, a za kakav-takav „pristojan“ zaostatak zaslužan je protivnički golman Omerović. Ipak, prednost je rasla i na kraju prvih 30 minuta bila je četiri razlike (16:12).

Drugo poluvrijeme donijelo je jači tempo, gdje je stao Zekić nastavili su Marčeta, Pekić, Sibinčić i Živanić tako da ni Omerović ni iskusni Begić nisu bili dovoljni da spriječe visok poraz. U prvom dijelu drugog poluvremena prednosti je podignuta na osam (22:16, 28:20), potom u 55. minutu na deset golova (30:20), da bi do kraja utakmice priliku dobili i mladi rezervisti koji su prednost još i povećali te osigurali uvjerljivu pobjedu za konačnih 34:21.

U sledećem kolu rukometaši gostuju u Vogišći, dok se za 14 dana očekuje derbi susret sa sarajevskom „Bosnom“, sa kojom RK „Derventa“ dijeli drugo mjesto na tabeli, iza „Čelika“.

Premijer liga, 10. kolo

RK Derventa – RK Konjuh (16:12) 34:21

RK Derventa: Bojić, Živanić 3, Komnenović, Sibinčić 6, Lukić 1, Đurđević V. 3, Ćustić, Ninković, Mišanović, Zekić N., Škrga, Stanković 2, Marčeta 8, Starčević (10.odbrana), Pekić 6, Zekić V. 5. Trener: Dokić Zoran.

RK Konjuh Živinice; Bešić, Modrić, Husić 4, Pejkušić 2, Jaškić 4, Malčinović, Smajić, Omerović, Muhić 3, Begić 8, Alijagić, Suljanović, Hamzić. Trener:Hadžiavdić Emir.