Vijesti Sport “Tekstilac” dominantan na premijeri

“Tekstilac” dominantan na premijeri

0

Ni kiša koja je padala svih 90 minuta ni motivisan protivnik nisu mogli da pokvare premijeru „krojača“ pred domaćim navijačima u Prvoj ligi RS. Sigurna pobjeda, dominantna igra i nova tri boda za diobu prvog mjesta na tabeli. Ako se po jutru dan poznaje… Prije početka utakmice dodjeljen je šampionski pehar „Tekstilcu“ za prošlogodišnje prvo mjesto u Drugoj ligi (Zapad), koji je primio kapiten Plisnić uz ovacije doslovno prepunih tribina.

tekstilac

Tekstilac je u prvu domaću prvoligašku utakmicu ušao ofanzivno, sa dva klasična napadača (Glišić i Asanović) i vrlo ofanzivnim krilnim igračima (Susaković i Despotović), što je bio jasan znak da samo pobjeda dolazi u obzir. Vidjelo se to i po uvodnim minutama kada su se redali udarci Glišića (3. min), Despotovića (5. min) i Asanovića (8. min), a vidjela se i nesigurnost mladog golmana gostiju Milkanovića, što je donijelo dodatnu nervozu u zadnje redove protivnika. Dominacija „Tekstilca“ se nastavila, sa desne strane je vrlo agilan bio Kruz, a sa lijeve Susaković koji je u 10. minutu u karakterističnom prodoru gurnuo loptu prema petercu gostiju, došlo je do gužve i sudara golmana „Proletera“ sa svojim saigračem iz odbrane koji je sudija Vidaković pogrešno okarekterisao kao prekršaj u napadu. Gosti su pokušavali da rijetke izlete na polovinu „Tekstilca“ što bolje iskoriste, naročito iz prekida. U 16. minutu vidjeli smo i najbolju priliku „Proletera“ kada je nakon „skraćenog kornera“ sa desne strane njihovog napada i dobrog centaršuta u peterac jedan igrač „Proletera“ loptu u gužvi skrenuo prema golu Plisnića, ali nije bilo potrebe za intervencijom iskusnog golmana. Ovo upozorenje je krajnje ozbiljno shvaćeno, pa je u 19. minutu Susaković započeo akciju sa lijeve strane kojom je izborio udarac iz ugla, nakon kojeg gostujuća odbrana loptu izbacuje u novi korner, sad sa suprotne strane. Despotovićevo ubacivanje je odbijeno, iz drugog pokušaja uslijedio je bolji centar-šut, gosti ponovo izbacuju loptu, ali pravo na nogu Đuričića koji je majstorskim udarcem ljevicom sa neka 22-23 metra savladadao Milkanovića za vjerovatno najljepši detalj sa jučerašnje utakmice. Tekstilac je i dalje držao konce igre u svojim nogama (u 23. minutu Susaković je šutirao iznad gola sa nekih 17 metara), a gosti su prvu pravu akciju izveli u 28. minutu kada je nakon dobrog proigravanja napadač „Proletera“ Marković bio u izglednoj situaciji na ivici šesnaesterca Tekstilca, ali je Popadić pravovremenim uklizavanjem loptu blokirao i zbacio izvan terena.

FK Tekstilac - FK Proleter

To je bio uvod u novu fudbalsku lekciju gostima jer je već u 30. minuti po desnoj strani prošao Kruz i idealno centrirao za stamenog Asanovića koji je loptu rutinski poslao preko ruke golmana Milkanovića za sigurnih 2 – 0. Do kraja poluvremena gosti postaju još nervozniji i dobijaju 3 žuta kartona, Gavrić u 34. (zbog nepotrebnog ispucavanja lopte), Osmić u 36. (zbog teškog prekršaja na sredini terena) i pred kraj poluvremena obostarani zuti kartoni za domaćeg napadača Asanovića i “Proleterovog” defanzivca Lalu, koji će se pokazati važnim u drugom poluvremenu. Vrijedi istaći i pokušaj gostiju glavom posle prekida u 40. minutu koji je Plisnić paradom zaustavio, što je bilo više atraktivno nego opasno po gol „Tekstilca“. Sa druge strane, posle prekršaja nad Susakovićem, sa oko 25 metara šutirao je Glišić, ali je prečka ovaj put spasila nemoćnog golmana Milkanovića. Bio je to i kraj odličnog prvog poluvremena.

I drugo poluvrijeme počinje u znaku „Tekstilca“. U 46. minuti šutira Glišić sa 18 metara, golman odbija loptu na lijevu stranu „Tekstilčevog“ napada prema Susakoviću, ali je ispred njega intervenisala odbrana „Proletera“. U 48. ponovo šutira Đuričić, ali je ovaj put bio neprecizan. U jeku napada, nespretnost domaće odbrane iskoristio je zamjena Panić koji je prošao po lijevoj strani odbrane „krojača“ i savršeno uposlio Mujčića u sredini kaznenog prostora, koji je pogodio za 2 – 1 u 52. minutu. Primljeni gol je donio manju nervozu u redovima domaćina, igra je bila isprekidana sve do isključenja defanzivca „Proletera“ Srećka Lale koji je prekinuo jednu polu-kontru domaćih u 72. minutu. Prekršaj nije bio naročito grub, ali je nakon prigovora sudija odlučio da pokaže drugi žuti, odnosno crveni karton. U međuvremenu „Tekstilac“ je bio i dalje opasan, veliki broj udaraca prema golu (Susaković, Glišić, Komlenović) predstavljao je konstantnu opasnost za mladog Milkanovića, a u 68. Glišić se našao sam na ivici šesnaesterca, šutirao iskosa, ali je lopta otišla pored desne strane protivničkog gola. Posle isključenja Lale stvari su ponovo došle na svoje mjesto. Domaći trener Lukić je izvršio promjene u timu, što je dalo novi elan ekipi. Novi igrač na terenu, Duspara, u 81. prošao je po lijevoj strani, dodao Komlenoviću na vrh šesnaesterca, ali udarac nije bio precizan. U 83. minuti bombarder Glišić ponovo šutira „slobodnjak“ sa gotovo 30 metara u lijevi gornji ugao gola protivnika, ali Milkanović krajnjim naporom skreće loptu u prečku. Ipak, u 86. minutu lopta je sa desne strane napada „krojača“ ubačena u kazneni prostor, a Glišić je bio neumoljiv i odličnom reakcijom poslao je pored nemoćnog Milkanovića, za konačnih 3 – 1.

Da rezimiramo, sjajna fudbalska predstava na stadionu „Tekstilca“, uprkos teškim uslovima za igru.Četiri lijepa gola, mnoštvo dobrih poteza i atraktivnih proslava golova. Reprezentativac Dominikanske Republike Kruz (Edward Arturo Acevedo Cruz) pokazao je izuzetno zalaganje u oba pravca, a nakon pobjedonosnog gola u prvom kolu, ovaj put je asistirao Asanoviću. Sa suprotne strane vrlo agilan je bio Susaković, unosio je nemir u protivničku odbranu, pretrpio veliki broj prekršaja, ali je pokazao i veliku sebičnost. Na golu je siguran bio kapiten Plisnić, a iskustvo Jolovića se pokazalo vrlo bitnim u trenucima nakon primljenog gola. Centralni vezni igrači, Komlenović i Đuričić (postigao sjajan pogodak), obavili su fenomenalan posao na sredini, osujetili su napade gostiju i samim tim omogućili napadačku igru sa čak 4 ofanzivca. Napadački tandem bio je izuzetno opasan i predstavljaće opasnost za svakog protivnika. Posebno treba pohvaliti 50-ak protivničkih navijača koji su svih 90 minuta korektno bodrili svoj tim.“Krojači“ imaju dvije pobjede u prva dva kola i pogled na tabelu je pravo zadovoljstvo pred predstojeće gostovanje „Mladosti“ iz Gacka.