Vijesti Sport “Tekstilac”: Dvije pripremne utakmice u tri dana

“Tekstilac”: Dvije pripremne utakmice u tri dana

0

Pred početak drugog dijela debitantske sezone u Prvoj ligi RS (7. marta) „krojači“ se pripremaju punim intezitetom. U samo tri dana odigrali su dvije vrlo jake pripremne utakmice i to protiv rivala iz Prve lige RS novogradske „Slobode“ i drugoplasirane ekipe Prve lige Federacije „Radničkog“ iz Lukavca.

tekstilac priprema

Utakmica protiv „Slobode“ odigrana je u Krupi na vještačkoj podlozi koja omogućava dobre uslove za igru dok je većina terena sa prirodnom podlogom u lošem stanju zbog vremenskih uslova. Utakmicu je bolje otvorio naš prvoligaš i već u 15. minutu poveo golom Duspare posle dodavanja novajlije Hasanovića. Ubrzo potom upravo Hasanović šutira i pogađa stativu, lopta se odbija prema svemu sudeći iza gol-linije, ali sudije su smatrale drugačije. Do kraja prvog dijela Asanović pogađa mrežu rivala nakon akcije Duspare i Hasanovića. Početkom drugog poluvremena ekipa „Slobode“ smanjuje na 2:1 pogotkom iz jedanaesterca Vojinovića, a nakon brojnih izmjena u oba tima uspjeli su da dođu do konačnih 2.2 golom Antonića desetak minuta prije kraja. U međuvremenu okvir gola je spasio Plisnića, a izgledne šanse za „Tekstilac“ propustili su Glišić i Susaković.

FK “Tekstilac”: Plisnić, Stajić, Ćorić, Vujanić, Prljeta, Milaković, Hasanović, Gojić, Komlenović, Duspara i Asanović.

Nastupili su i: Budeša, Đukić, Simić, Gatarić, Brković, Popović, Susaković i Glišić.

I utakmica protiv „Radnika“ odigrana je na vještačkoj podlozi (u Tuzli), a umor kojeg je ekipa osjećala od subotnje utakmice kumovao je negativnom rezultatu na poluvremnu (1:0). Drugo poluvrijeme je bilo bolje, dostignuto je vodstvo „Radnika“ od 2:0 golovima Susakovića i Gojića, a stvoreno je i nekoliko izglednih prilika za pobjedu. Osim umora i vještačke podloge treba istaći i da je rival bio ozbiljan pretedent za ulazak u Premijeligu BiH, sa samo jednim porazom u Prvoj ligi Federacije.

FK “Tekstilac”: Plisnić, Prljeta, Stajić, Jolović, Vujanić, Komlenović, Gojić, Milaković, Hasanović, Duspara i Asanović

Još su igrali: Ćorić, Đukić, Brković, Simiž, Glisić i Susaković.

Ove dvije utakmice iskorištene su i za provjeru Zorana Stajića koji se nije nametnuo treneru Magazinu, tako da se u narednih nekoliko dana prelaznog roka (do 27. marta) nastavlja potraga za lijevim bekom. Takođe, uskoro će biti poznat rival za generalnu probu najavljenu za 1. mart, koja bi trebala da se igra na prirodnoj podlozi izvan Dervente zbog problem sa bolovima kod pojedinih igrača izazvanih igranjem na tvrdoj vještačkoj podlozi.