Vijesti Sport Boks: Milošević i Savković prvaci BiH, Legin vicešampion

Boks: Milošević i Savković prvaci BiH, Legin vicešampion

0

Nakon trodnevnih borbi u Vogošći je završeno Pojedinačno prvenstvo BiH u olimpijskom boksu za mlade uzraste na kojem su titule prvaka BiH osvojili mladi bokseri BK “Derventa” Sergej Milošević i Andrej Savković, dok je Viktoru Leginu pripalo drugo mjesto.

Bokseri BK “Derventa” ostvarili su tako odlične rezultate, kažu u klubu.

Miloševic je titulu prvaka države za 2022. godinu osvojio u kategoriji do 40kg, a Savković do -57kg, a obojica su ubjedljivo savladali svoje protivnike rezultatom 3:0. U finalnoj borbi kategorije do 44kg Viktor Legin je protiv domaćeg takmičara oštećen od strane sudija, ali organizatori nisu promijenili odluku ni nakon negodovanja prisutnih trenera i uložene žalbe, naglašavaju u BK “Derventa”.

Sljedece takmičenje bokseri “BK “Derventa” će imati krajem marta u Ligi Srbije.