Vijesti Sport Budišićeva prvakinja BiH u disciplini 1500 m

Budišićeva prvakinja BiH u disciplini 1500 m

0

Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za dječake i djevojčice održanom u Sokolcu Marina Budišić je osvojila zlato u disciplini 1500 m.

Atletičari Atletskog kluba „Derventa“ ostvarili su odličan rezultat i osvojili dvije medalje, te popravili lične rekorde.

Marina je ubjedljivo pobedila svoje rivalke i okitila se svojom prvom titulom. Treće mjesto i bronzanu medalju u istoj trci osvojila je Anja Jevtić, tako da je klub dominirao u trci 1500 m stipl čez za djevojčice. Malo sportske sreće nedostajalo je Teodori Milojević u trci na 100 m da se okiti medaljom, koja joj je izmakla za 4 stotinke, kažu u AK “Derventa”.

Milojevićava je u trci na 300 m popravila svoj lični rekord za više od jedne sekunde, a slično je pošlo za rukom i Moniki Mitrović koja je popravila svoj lični rekord u bacanju kugle.

Iz ovog kolektiva se zahvaljuju i pekari „Cvijeta“, sponzorima hrane za takmičare prilikom odlaska na takmičenja.