Vijesti Sport Dervenćanke odlične na Prvenstvu BiH

Dervenćanke odlične na Prvenstvu BiH

0

Atletičarke Atletskog kluba “Derventa” ostvarili su odličan uspeh na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za mlađe juniore, održanom na Atletskom poligonu “Koševo” u Sarajevu, osvojivši pet bronzanih medalja. Iako su još pionirke, atletičarke AK “Derventa” dokazale su da se uspešno mogu nositi i sa starijima atletičarima Bosne i Hercegovine od sebe.

Najuspešnija takmičarka kluba na ovom takmičenju je bila Marina Budišić koja je osvojila bronzane medalje u trkama na 2000 m stipl čez i u trci na 3000 m.

Teodora Milojević je još jednom pokazala da se uspešno može nositi za najboljim sprinterkama u Bosni i Hercegovini te je osvojila bronzanu medalju u trci na 200 m gde je istrčala svoj novi lični rekord od 26 sekundi i 92 stotinke.

Ekipa AK “Derventa” u sastavu Marina Budišić, Dunja Dušanić, Anja Jevtić i Teodora Milojević, je osvojila bronzanu medalju u štafeti 4 x 100 m, a u sastavu Marina Budišić, Angelina Tepić, Anja Jevtić i Teodora Milojević, bronzanu medalju u štafeti 4 x 100 + 200 + 300 + 400 m.

Sledeći nastup atletičari Atletskog kluba “Derventa” imaju već narednog vikenda, kada je na programu Juniorsko i mlađe pionirsko Prvenstvo Republike Srpske koje se održava u Sokolcu.

Atletskom klubu ”Derventa” je ovo bila ukupno 18 medalja ove godine na zvaničnim prvenstvima Bosne i Hercegovine i Republike Spske, od čega je bilo do sada 3 zlatnih, 4 srebrenih i 11 bronzanih. Mi se zahvaljujemo Nikoli i Peri Vrhovcu i Pekari Cvijeta, koji nam obezbeđuju hranu za naše takmičare prilikom odlaska na takmičenja, poručuju iz ovog kolektiva.