Vijesti Sport Derventa Nektar futsal 22: Ekipa “DM Montaže” iz trećeg “pokušaja” stigla do...

Derventa Nektar futsal 22: Ekipa “DM Montaže” iz trećeg “pokušaja” stigla do titule

1

Pobjednik seniorske konkurencije ovogodišnjeg “Derventa Nektar futsal” turnira je ekipa “DM Montaže” Brod. Futsaleri iz Bijeljine i Ugljevika su u velikom finalu savladali “Futsal Doborovce” i tako osvojili glavnu nagradu od 10.000 KM. Ukupan nagradni fond turnira ove godine iznosio je 20.000 KM.

Futsaleri “DM Montaže” su konačno, u svom trećem finalu u nizu, stigli i do titule. Ekipa “Futsal Doborovci”, sačinjena uglavnom od igrača KMF “Tešanj”, nisu imali rješenje za protivničku taktiku sa “igračem više u polju” tako da su već nakon prvog dijela imali zaostatak od čak pet golova. Situacija se nije promijenilo ni u nastavku, pa dominantna ekipa “DM Montaža” postiže još pogotka i stiže do uvjerljivog trijumfa.

Pobjednički ekipa je dominaciju potvrdila i u izboru za najbolje pojedince – Davor Arnautović je najbolji igrač turnira, Mirko Marinković najbolji strijelac, a Danijel Ružićić najbolji golman.

No, krenimo redom. Nakon šesnaest dana tokom kojih su ljubitelji fudbala u Derventi i široj regiji mogli da pogledaju više od 130 ekipa u šest konkurencija, te vještine više od 1.300 futsalera svih uzrasta, stigli smo do spektakularne završnice.

Čast da otvore finalno veče imali su najmlađi. U finalu pretpionirske konkurencije slavila je rastrčana ekipa “Auto Gagi” iz Banja Luke koja je pokazala više u susretima sa vršnjacima “Budućnosti” iz Banovića. Mlade Banjalučane nije omelo ni kada su uporni Banovičani smanjivali prednost na 2:1 ili 4:3, pa su slavili na kraju rezultatom 6:4.

Epilog finala pionira viđen je u nastavku utakmice. Nakon što su “Rebelsi” iz Banjaluke poveli u drugom dijelu, ekipa “Vulex MG” iz Prnjavora do izjednačenja stiže sjajnim evro-golom. Ipak, Banjalučani ubacuju u brzinu više i na kraju trijumfuju sa ubjedljivih 4:1.

Dosta neizvjesnije bilo je funalu konkurencije veterana. U srazu “SU Drinić*Geokop” i “AS Monta” iz Ljubljane nije bilo pobjednika nakon odigranog regularnog dijela utakmice (1:1), pa se pristupilo izvođenju “šesteraca” u kojem su Slovenci bili spretniji (3:2).

Prvo polufinale seniorske konkurencije donijelo je “filmski” rasplet. Nakon vođstva ekipe “Futsal Doborovci”, futsaleri “MB Motorsa”, za koju je nastupilo nekoliko reprezentativaca Srbije i Hrvatske, dolaze do preokreta u drugom dijelu meča. Ipak, samo nekoliko minuta prije kraja “Futsal Doborovci” stižu do izjednačenja i slave nakon izvođenja penala rezultatom 3:1.

Drugo polufinale seniorske konkurencije donijelo je puno manje neizvijesnosti. Ekipa “Restoran Nada Vukovar”, najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira, nije imala odgovor na taktiku “DM Montaža” sa golmanom u polju, pa je krajnji rezultat od 5:1 bio završetak sna igrača iz Vinkovaca da stignu do velikog finala.

U finalu kadetske konkurencije “Panteri” iz Bijeljine savladali su vršnjake iz Gračanice, ekipu “Malešići”. Semberci su odolili pritisku rivala u posljednim minutama i slavili rezultatom 2:1.

Čast derventskog futsala odbranili su mladi fudbaleri Tekstilca, pojačani bivšim saigračima Nemanjom Martićem (NK Pula) i Muamerom Hamzićem (FK Sarajevo). Oni su trijumfovali u konkurenciji juniora savladavši ekipu “SU Drinić*Geokop”, za koju su nastupali mladi futsaleri iz Prnjavora. Prnjavorčani su dugo imali minimalnu prednost, a u posljednjoj četvrtini susreta sami su doprinijeli preokretu Dervenćana jer su prvo postigli auto-gol, a potom skrivili i penal zahvaljujući kojem je ekipa “Elgrad*Robinzon” stigla do prednosti, a kasnije i do ubjedljive pobjede 4:1.