Vijesti Sport Dobar početak sezone: Rukometaši Dervente slomili Maglaj u drugom poluvremenu

Dobar početak sezone: Rukometaši Dervente slomili Maglaj u drugom poluvremenu

0

14408097_10209099855327675_875786058_o

Sinoć je u derventskoj Sportskoj dvorani odigrana utakmica II kola Premijer lige BiH za rukometaše između ekipe RK Derventa i RK Maglaj.

Dervenćani su ušli u meč motivisani pobjedom u prošlom kolu protiv RK Sloge, dok je Maglaj doživio poraz u gostima od Borca iz Banja Luke.

Od početka utakmice vidjelo se da su ekipe izjednačene i da će derventska publika gledati veoma kvalitetnu rukometnu utakmicu. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, a jedini pojedinac koji se isticao na terenu bio je  igrač u gostujućim redovima Benjamin Čičkušić. Nakon prvih 30 minuta utakmice na zasluženi odmor otišlo se pri rezultatu 13:13, što je značilo rovovsku borbu u drugom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme domaća ekipa je bolje otvorila i stvorila blagu prednost od dva gola, ali je ekipa Maglaja to neutralisala i ponovo izjednačila rezultat. Prelomni trenutak utakmice desio se u 50. minutu, kada je ekipa Dervente došla u prednost i utakmicu privela kraju u svoju korist rezutatom 27:22. U ekipi Dervente istakli su se Stanković i Zekić koji su golmana gostujuće ekipe matirali po 7 puta, dok se u gostujućim redovima istaknuo Čičkušić, koji je utakmicu završio sa čak 12 pogodaka.

U narednom kolu ekipa Dervente putuje u Prijedor.

Premijer liga BiH, 2. kolo: RK Derventa – RK Maglaj 27:22 (13:13)

RK Derventa: Stojić, Starčević, Pejić, Sibinčić 1, Lukić, Zemunović 4, Šijaković 3, Milinković, Mijatović 1, Lazić, Stanković 7, Ivanović 1, Nožica, Zekić 7, Živanić 1, Božić 2. Trener: Zoran Dokić.

RK Maglaj: Mutapčić, Džanbegović, Hadžihasić, Brdarić, Mehinagić 2, Omerović 1, Kendić, Alić 2, Karabegović, Biradhić, Ridžal 2, Smajlović, Kadrić, Adburahmanović 2, Bajraktarević, Komenović 1, Čičkušić 12.