Vijesti Sport Fudbal: Borac do trijumfa nad “krojačima” nakon preokreta

Fudbal: Borac do trijumfa nad “krojačima” nakon preokreta

0

Nakon poraza od Kozare na svom terenu, “krojači” nisu uspjeli doći do prvih bodova ni u večerašnjem susretu protiv Borca u Banjaluci. Za utjehu ostaje činjenica da se radi o vjerovatno najjačim rivalima u ovosezonskom izdanju Prve lige Republike Srpske.

Tekstilac se vrlo dobro branio od jalove inicijative domaćina u prvom dijelu, a zahvaljujući strpljivoj igri u 35. minuti dolazi i do prednosti. Strijelac za konačni rezultat prvog dijela bio je Ozren Perić nakon slobodnog udarca.

Ipak, domaći do izjednačenja dolaze početkom nastavka, kada pogađa najraspoloženiji igrač Borca Žeravica. Na njegovo ubacivanje, pet minuta prije kraja susreta, pogađa Danilović nakon udarca glavom i Borcu donosi pobjedu poslije preokreta.

Tekstilac u narednom kolu dočekuje Željezničar Sport team.

Prva liga RS, 2. kolo: FK Borac – FK Tekstilac 2:1 (0:1). Gradski stadion u Banjaluci. Sudija Slaviša Mazić. Strijelci Žeravica i Danilović za Borac, Perić za Tekstilac. FK Tekstilac: Plisnić, Jolović, Kovač, Marić, Ćorić, Komlenović, Đurićić (od 88. Vukadinović), Maksimović (od 84. Đekić), Kukić, Duspara, Perić.