Vijesti Sport Fudbal: Jedinstvo „opomenulo“ Tekstilac

Fudbal: Jedinstvo „opomenulo“ Tekstilac

0

Nakon uvjerljive pobjede nad dobojskom Slogom, fudbaleri Tekstilca poraženi su u drugom pripremnom susretu od Jedinstva iz Žeravice rezultatom 2:0. Gradiški drugoligaš ove sezone već je izbacio Tekstilac iz takmičenja u KUP-u Republike Srpske.

Sve bi vjerovatno bilo drugačije da je Tekstilčev novajlija Stanić imao malo više sreće kada je već na početku susreta sjajno šutirao sa distance, ali je lopta ipak odsjela na stativi. Prilično takmičarski nastrojeni gosti u nastavku prvog dijela onemogućili su igru Tekstilca u fazi napada, a sa dvije brze akcije, koje je pokrenuo bivši „krojač“ Ognjen Škorić, uspjeli su da steknu rezultatsku prednost.

U nastavku je Tekstilac bio bolji rival, ali nije bilo promjene rezultata. Odličnu priliku da derventskog prvoligaša vrati u igru propustio je Radoja sredinom nastavka kada je sa nekoliko metara bio neprecizan nakon udarca glavom.

Naredne subote „krojači“ će odmjeriti snage sa Zvijezdom iz Gradačca.

FK Tekstilac – FK Jedinstvo 0:2 (0:2). Teren sa vještačkom podlogom Gradskog stadiona. Sudija Bojan Zemunović. FK Tekstilac: Plisnić, Duspara (Ćorić), Marić, Jolović, Despotović, Reljić (Đuričić), Komlenović, Đorđević, Stanić (Brković), Radoja, Perić.