Vijesti Sport Fudbal: Majstorija Đorđevića za tri važna boda

Fudbal: Majstorija Đorđevića za tri važna boda

0

Seriju od šest poraza derventski prvoligaš prekinuo je kada je bilo najpotrebnije – protiv Slavije, u okviru 18. kola Prve lige Republike Srpske. “Krojači” su zahvaljujući trijumfu uhvatili priključak za opstanak u prvoligaškom karavanu.

Tekstilac je priprijetio odmah na početku susreta, kada se uporni Đorđević izborio za loptu po desnoj strani, ali njegov prizemni centaršut ne koristi Perić. Nakon petnaestak minuta igre Komlenović je pokušao sa distance, a odmah u sljedećem napadu na sličan način uzvratio je gostujući “veznjak” Šćepanović. Oba pokušaja bila su neprecizna. Do kraja poluvremena “plavi” su stvorili nekoliko solidnih situacija, ali zbog svoje smušenosti ili dobrih intervencija gostujućih defanzivaca, ostale su bez rezultata.

Početkom nastavka utakmica dobija na dinamičnosti. Prvo je gostujući rezervista Arabinja priprijetio prizemnim šutem sa dvadesetak metara, da bi par minuta kasnije Perić promašio najbolju priliku, neobjašnjivo loptu poslavši iznad prečke, u trenucima kada je bio sam u srcu kaznenog prostora. Uskoro je uslijedila još jedna dobra akcija domaćih, ali Stanićev šut nakon “duplog pasa” sa Perićem završava tik pored gola. Pet minuta prije kraja susreta Đorđević je iz auta brzo proigrao Perića, ali njegov udarac iskosa ponovo je završio iznad prečke. Nakon toga pokušao je i Đorđević, ali njegov silovit udarac sa distance brani golman Buturović. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Radoja je poslao jednu dugu loptu prema Đorđeviću koji se majstorski oslobađa čuvara Cicovića i pogađa mrežu Buturovića.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Mrkonjić Gradu, u još jednom veoma važnom susretu.

Prva liga RS, 18. kolo: FK Tekstilac – FK Slavija 1:0 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Ognjen Valjić iz Banjaluke. Strijelac Đorđević u 92. minuti. Gledalaca 300. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Malović (od 66. Ćorić), Jolović, Despotović, Komlenović, Reljić (od 46. Duspara), Stanić (od 60. Đuričić), Radoja, Đorđević, Perić.