Vijesti Sport Karate: Takmičarima “Kime” šest medalja

Karate: Takmičarima “Kime” šest medalja

0

Na 11. Otvorenom prvenstvu Brčko distrikta BiH u karateu članovi Karate kluba “Kima” iz Dervente osvojili su tri zlatne, dvije srebrne i bronzanu medalju što je bilo dovoljno za treće mjesto u ukupnom poretku iza domaće “Lokomotive” i “Modriče”.

Prva mjesta u katama osvojile su Nikolina Trivunović i Žana Preradović, dok je Amar Mujanović osvojio zlato u borbama i srebro u katama, a Alen Peleš srebro u borbama i bronzu u katama. Goran Vasić, jedan od trenera kluba, bio je među sudijama turnira.

Na turniru, pod pokroviteljstvom Vlade Brčko distrikta BiH, učestvovalo je 10 klubova i 150 takmičara.