Vijesti Sport Kup RS: Tekstilac zasluženo među najboljih osam timova

Kup RS: Tekstilac zasluženo među najboljih osam timova

0

Pobjednom nad prvoligašem Slobodom iz Mrkonjić Grada, fudbaleri Tekstilca su se plasirali među osam najboljih ekipa Kupa Republike Srpske.

U ne pretjerano sadržajnom prvom poluvremenu vrijedi istaći debitantski pogodak Brazilca Ivinja već u trećem minutu susreta. kada je ofanzivac Tekstilca je iskoristio nesmotrenost zadnje linije protivnika na “drugoj” stativi i nakon kornera poslao loptu u mrežu. Nažalost, nakon pola sata igre Ivinjo je napustio teren zbog povrede, a do isteka prvih 45 minuta i prijetio je još jedino raspoloženi Steven iz teške pozicije.

Tekstilac je bolju igru na početku nastavka krunisao pogotkom mladog debitanta Tadića, koji je u maniri mnogo iskusnijih fudbalera iskoristio idealan centar-šut Sedlara i glavom poslao loptu iza nemoćnog golmana gostiju Vukovića. Mateja je inače u ponedjeljak proslavio 16. rođendan i na najbolji način je ušao u seniorske vode. Igrao se 77. minut kada se neuhvatljivi Stiven poigrao sa defanzivcima Slobode i povisio rezultat na neuhvatljivih 3:0.

Čast Mrkonjićana u posljednjim trenucima igre počasnim pogotkom spasio je Živković.

Kup RS, 1/8 finala: FK Tekstilac – FK Sloboda 3:1 (1:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Radenko Jović.

FK Tekstilac: Blagojević, Slijepčević, Aleksić (od 46. Dragoljić), Trninić, Marić, Ignjić, Sedlar (od 78. Erić), Vitinjo, Ivinjo (od 33. Trivan), Tadić, Stiven. Trener Zoran Bujić.