Vijesti Sport Lužančani nezadovoljni suđenjem

Lužančani nezadovoljni suđenjem

0

Fudbaleri Borca iz Bosanskih Lužana poraženi su na gostovanju kod ekipe Trebave rezultatom 4:3, čime je prekinuta serija od pet uzastopnih pobjeda derventske ekipe.

Domaća ekipa je bila u konstantnoj prednosti, ali kada bi se Lužančani rezultatski primakli glavnu ulogu preuzeo bi sudija Velimir Drinić. Nakon drugog pogotka Miroslava Marinkovića, kojim je Borac smanjio zaostatak na 4:2, pomenuti arbitar je bez posebnog razloga direktnim crvenim kartonom u 60. minuti isključio Bašića, da bi potom na samom kraju susreta dvostrukom strijelcu Marinkoviću dao dva žuta u istom minutu. Čak i u takvoj situaciji gostujuća ekipa je preko Tadića postigla pogodak.

Lužančani ističu da je Drinić konstatno ponižavao naše igrače i vrijeđao kroz svoje sporne odluke.

Bašić je isključen nakon običnog prigovora, bez psovke, niti neprimjerenog govora, tako da nije zaslužio ni žuti karton. I  Marinkovića je takođe isključio nakon diskusija igrač/sudija, bez bilo kakvog starta u igri. Borbu nastavljamo na terenu i u naredna dva jesenja kola želimo svih šest bodova i mirnu pauzu, uz nadu da se neće ponavljati ništa slično, kažu u klubu.

U narednom kolu Lužančani dočekuju drugoplasirani Hajduk iz Batkuše.

Regionalna liga centar, 13. kolo: FK Trebava – FK Borac 4:3 (3:1). Igralište Đokin trn.

FK Borac: Mitrić, Bašić, Trutina, Ružojčić, Makivić, M. Marinković, Tadić, Maličević (od 46. Vasilić), Simić (od 46. Dragišić), Pivaš, G. Marinković. Trener Željko Simić.