Vijesti Sport Regionalna liga: Marinković donio prvu pobjedu

Regionalna liga: Marinković donio prvu pobjedu

0

Nakon osvojenog boda na gostovanju kod dobojskog Željezničara, fudbaleri Borca iz Bosanskih Lužana u prvoj utakmici na svom terenu u okviru Reginalne lige centar ostvarili smo pobjedu nad FK Crvena zvijezda iz Obudovca rezultatom 2:1.

Domaća ekipa dominirala je tokom većeg dijela susreta, a u nekoliko navrata fudbaleri Borca nisu imali sreće, pa je lopta završavala na okviru gola. Ipak, zasluženo vođstvo stiglo je u 32. minuti kada je siguran sa “bijele tačke” bio Marinković, nakon što je prethodno prekršaj napravljen nad Pećićem.

Na krilima raspoloženog golmana igrači Zvijezde u 66. minuti dolaze do izjednačenja i tako kažnjavaju promašaje Borca. Ipak, u 72. minuti ponovo Marinković uzima stvar u svoje ruke i pogađa mrežu Tešića iz slobodnog udarca.

U narednom kolu Lužančani gostuju kod dobropoznator rivala Vučjaka.

Regionalna liga centar: FK Borac – FK C. Zvijezda 2:1 (1:0). Igralište u Bosanskim Lužanima. Sudija Marinko Cvjetković.

FK Borac: Ljuboje, Ćorić (Bašić) Simić, Milanković, Pećić, Savić, Pivaš, Vujičić (Marinković Z.), Malkić (Trutina), Makivić (Marić), Marinković.