Vijesti Sport Remi u Pojezni, dva autogola

Remi u Pojezni, dva autogola

0

Fudbaleri FK 4. Juli iz Pojezne i FK Borac iz Bosanskih Lužana podijelili su bodove u utakmici 7. kola Međuopštinske lige Doboj.

Već od prvog sudijskog zvižduka oba tima su krenula agresivno, ipak 4. Juli je na terenu stvarao izglednije prilike za gol. Iz jedne takve situacije zatresla se prečka gostiju iz Lužana. Poježani su u nastavku stvarali još izglednih prilika, ali zahvaljujući dobrim odbranama golmana Budeše mreža Borca je ostala netaknuta.

U nastavku igre inicijativu na terenu je preuzeo Borac, Savić je pogodio prečku, a nekoliko stopostotnih prilika nije realizovano. Kazna za sve nerealizovane prilike stigla je ubrzo. Poježani su poveli nakon auta koji je izveo Pijetlović, neuspješan pokušaj izbijanja lopte od strane Budeše doveo je 4. juli u vodstvo od 1:0.

Kraj prvog poluvremena obilježio je prolaz Bojanovića po desnoj strani, a potom i ulazak u šesnaesterac gdje primorava domaćeg igrača da napravi grešku i postigne autogol.

Drugo poluvrijeme proteklo je u pokušajima oba tima da se ugrozi gol protivnika ali obe mreže su ostale netaknute. Konačan rezultat 4. Juli – Borac 1:1.