Vijesti Sport “Rudar” i dalje redovna mušterija: “Tekstilac Kort” osvojio tri važna boda

“Rudar” i dalje redovna mušterija: “Tekstilac Kort” osvojio tri važna boda

0

Pred prepunim tribinama Gradskog stadiona derventski prvoligaš osvojio je tri boda na otvaranju nove sezone.

1

U prvom poluvremenu nije viđen atraktivan fudbal, ali su se desili najvažniji momenti. Prvo je Rastović u 11. minuti iskoristio grešku trojice gostujućih igrača i zatresao mrežu golmana Petrovića, dok je jedina prijetnja gostiju u prvom dijelu bio šut Vojinovića sa distance sredinom poluvremena. Isti igrač je nakon pola sata igre “zaradio” isključenje zbog dva žuta kartona, prvi zbog simuliranja, a kasnije i nepropisnog starta s leđa.

Drugo poluvrijeme počinje dobrom prilikom za “krojače”, ali je udarac danas vrlo dobrog Perovića, nakon centaršuta Simovića, izblokiran. Gostujući igrači u nastavku uspjevaju da nadoknade igrački deficit sjajnom trkačkom igrom, stvaraju nekoliko opasnih situacija pred golom Plisnića, ali ne i konkretne šanse. U jeku napada Prijedorčana sjajne prilike su u 69. i 77. minuti propustili Đukić i Perović, oba nakon odličnih prodora i povratnih lopti rezerviste Brkovića. Odmah potom priprijetio je i mladi Gatarić, kojeg je po lijevoj strani “izbacio” Perović, ali je nakon šuta iz teške pozicije lopta završila pokraj gola. U sudijskoj nadoknadi Brković je odlučio da nikom ne dodaje, pa je treći sjajan prodor po desnoj strani završio sam i pogodio za konačnih 2:0.

Za sedam dana Tekstilac Kort će gostovati u Šamcu.

Prva liga RS, 1. kolo: FK “Tekstilac Kort” – FK “Rudar” Prijedor 2:0 (1:0)

Gradski Stadion, Derventa. Gledalaca 600. Sudija Dušan Berak iz Trebinja. Strijelci: Rastović u 11. i Brković 90. minuti.

FK Tekstilac Kort: Plisnić, Marić (od 23. Gatarić), Rastović, Jolović, Kovač, Đuričić, Perović, Simović (od 54. Brković), Komlenović, Đukić (od 75. Simić), Petrić.

FK Rudar: Petrović, Milinković, Burazor, S. Kovljen, Jaćimović, Vojinović, Šakić (od 59. Ćatić), Lajić (od 69. Paunović), Marić, Gavranović (od 86. Lolić), Davidović.