Vijesti Sport “Rudari” nadigrali “krojače”

“Rudari” nadigrali “krojače”

0

Spremnija i sretnija ekipa Rudara iz Prijedora osvojila je čitav plijen u srazu sa Tekstilcem u jednoj od najzanimljivijih susreta trećeg kola Prve lige.

Nakon gotovo pola sata igre Tekstilac je imao kolosalnu šansu da savlada tamnoputog golmana Osvalda, ali oštru prizemnu loptu Prljete Hasikic šalje pravo u stativu. “Rudari” su uzvratili pred kraj poluvremena kada je Radaković prošao po lijevoj strani i uposlio Kamenčića, ali je njegov pokušaj zaustavila posljednja linija “krojača”. Na samom kraju prvog dijela Radić je sačuvao jednu loptu na sredini terena, precizno uposlio Dusparu, ali pokušaj domaće “devetke” zaustavlja Osvaldo.

Tekstilac je prvi priprijetio i u nastavku i to nakon solo-akcije brzonogog Hasikića čiji pokušaj ponovo zaustavlja golman iz Kolumbije. Gosti dolaze do prednosti u 65. minuti igre kada ofanzivni bek Mišić upošljava odličnog Radakovića čiji milimetarski precizan udarac sa distance završava iza leđa Simića. Samo par minuta kasnije viđen je sličan scenario, a nakon solo-akcije “malu mrežicu” Simićevog gola pogađa napadač Prijedorčna Mikić, postavivši konačan rezultat.

Tekstilac u narednom kolu gostuje u Mrkonjić Gradu čekajući prvi trijumf.

Prva liga Republike Srpske, 3. kolo: FK Tekstilac – FK Rudar 0:2 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš).

FK Tekstilac: Simić, Marić, Ćorić (70. Kusljić), Đekić, Jolović, Đuričić (od 45. Pešević), Radić, Bašić (70. Brković), Hasikić (90. Ignjić), Prljeta, Duspara. Trener: Dario Purić.