Vijesti Sport Rukomet: Derventa deklasirala Prijedor dvocifrenom razlikom

Rukomet: Derventa deklasirala Prijedor dvocifrenom razlikom

0

Poraz od Maglaja u prošlom kolu samo je dodatno motivisao igrače Zorana Dokića, koji su u nimalo neizvijesnoj utakmici deklasirali goste iz Prijedora.

Od početka susreta bilo je jasno da oko pitanja pobjednika neće biti dileme, jer su domaći igrači iz minuta u minut povećavali prednost. Već nakon dvadesetak minuta igre prednost je bila dvocifrena (15:5), a do kraja poluvremena je čak i povećana (18:7). Ni u nastavku gosti nisu došli u priliku da izbore častan poraz, uprkos tome što su šansu u redovima Dervente dobili mlađi igrači poput golaman Škrge, kao i Milinkovića i Dragičevića, koji su se upisali u listu strijelaca.

Ipak, do desete premijerligaške pobjede ove sezone Derventu su predvodili golman Starčević sa 12 odbrana i Zemunović sa 8 golova. Odličnu podršku imali su u Božiću, Zekiću i Šijakoviću, sa po pet postignutih pogodaka.

U narednom kolu, već u subotu, Derventa gostuje u Mostaru kod ekipe Zrinjskog.

Premijer liga BiH, 16. kolo: RK Derventa – RK Prijedor 34:23 (18:7)
Sportska dvorana Derventa. Sudije Paleksić i Ilić.

RK Derventa: Starčević, Škrga, Božić 5, Sibinčić 3, Šijaković 5, Lukić 2, Zemunović 8, Milinković 1, Marković 1, Lazić, Stanković, Ivanović 3, Pejić, Zekić 5, Nožica, Dragičević 1. Trener: Zoran Dokić