Vijesti Sport Rukomet: Derventa pala u nastavku, sve teže do opstanka u Premijer ligi...

Rukomet: Derventa pala u nastavku, sve teže do opstanka u Premijer ligi BiH

0

Rukometaši Dervente poraženi su na svom terenu u zaostaloj utakmici 12. kola Premijer lige BiH od ekipe Zrinjskog, direktnog konkurenta za opstanak.

U prvom dijelu viđena je izjednačena utakmica ovih rivala, ali su u nastavku igrači Milorada Bjeloševića posustali. Sve do sredine drugog dijela rezultat je bio u egalu (15:15), ali su “plemići” u narednih desetak minuta došli do plus 5 (16:21) te sigurno priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Živanić sa 7 golova, a kod gostiju Grgić sa 5. Ipak, meč je odlučio sjajni golman Zrinjskog Paradžik sa čak 24 odbrane.

Derventa nakon polovine takmičenja zauzima pretposljednje mjesto tabele, ispred otpisane Slavije, a tri, odnosno 6 koraka iza Goražda i Lokomotive.

Premijer liga BiH, 12. kolo: RK Derventa  – RK Zrinjski 21:27 (11:11). Sportska dvorana u Derventi. Sudije: Sušić i Đerzić. Sedmerci: Derventa 4/4; Zrinski 2/4. Isklučenja: Derventa 8, Zrinjski 4 minuta. RK Derventa: Škrga D, Živanić 7, Sibinčić 3, Denić, Milinković 2, Škrga R, Dragičević 2, Lukić, Ristić, Stanković, Pejaković, Starčević, Pekić 3, Pejić 2, Mišanović 2. Trener Milorad Bjelošević.