Vijesti Sport Rukomet: Derventa se porazom oprostila od Premijer lige BiH

Rukomet: Derventa se porazom oprostila od Premijer lige BiH

0

Večerašnjim porazom od Gračanice rukometaši Dervente oprostili su se od takmičenja u Premijer ligi BiH.

Gračanica je nakon prvog poluvremena imala tri gola prednosti (11:14), koju je zadržala sve do kraja susreta (21:26), a zahvaljujući ovom trijumfu predvodiće prvih sedam ekipa takmičenja koje će zajedno sa Izviđačem odlučiti o prvaku kroz doigravanje.

Nakon 26 odigranih kola Derventa je posljednjeplasirana ekipa sa 4 pobjede i jednim neriješenim susretom.

Derventa će, zajedno sa Slavijom i Lokomotivom iz Brčkog nastupati u Prvoj ligi Republike Srpske.

Premijer liga BiH, 26. kolo: RK Derventa – RK Gračanica 21:26 (11:14). Sportska dvorana u Derventi. Sudije: Mešić i Šatordžija. Sedmerci: 3/4 Derventa; 1/1 Gračanica. Isključenja: Derventa 10, Gračanica 12 minuta. RK Derventa: Ristić, Smiljanić 6, Lukić, Zemunović 1, Milinković, Dragičević, Škrga, Stanković 1, Starčević, Oljača 9, Šmulja, Savić, Pejić 1, Mišanović 3. Trener Nebojša Kljajić.