Vijesti Sport Rukomet: Poraz Dervente od Zrinjskog

Rukomet: Poraz Dervente od Zrinjskog

0

Posle poraza u Maglaju, rukometaši Dervente ugostili su Zrinjski.

Loša forma na početku sezone nastavljena je i u ovom susretu, pa su gosti tako nakon prvih 30 minuta imali četiri gola prednosti (13:17). Derventa je bila ravnopravan protivnik prvih desetak minuta tokom kojih se igralo “gol za gol” (7:7), ali gosti tada prave seriju 4:0 i tu prednost zadržavaju do kraja prvog poluvremena.

Ni u nastavku nije viđena bolja igra Dervenćana, pa su Mostarci u prvih par minuta napravili seriju od 4:1, uglavnom golovima iz brzih kontri, nakon bezopasnih napada domaće ekipe. Sredinom poluvremena Zrinjski je imao sedam golova viška (18:25), da bi na kraju gosti trijumfovali rezultatom 27:31.

Šijaković je postigao 9 pogodaka, dok je golman Starčević imao 16 uspješnih odbrana. U narednom kolu Derventa putuje u Vogošću.

Premijer liga BiH, 2. kolo: RK Derventa – RK Zrinski 27:31 (13:17)
Sportska dvorana u Derventi. RK Derventa: Starčević, Škrga, Subotić, Ivanović, Zemunović, Sibinčić, Šijaković, Stanković, Martinović, Draganić, Zekić, Dragičević, Marković.