Vijesti Sport Rukomet: Važna pobjeda Dervente u komšijskom derbiju

Rukomet: Važna pobjeda Dervente u komšijskom derbiju

0

Rukometaši Dervente savladali su dobojsku Slogu u komšijskom derbiju rezultatom 27:25.

Iako je Derventa nakon prvih 30 minuta imala opipljivu prednost od 5 golova (16:11), susret je odlučen u samom finišu. Naime, domaća ekipa u posljednjih pet minuta ulazi sa minimalnim vođstvom, a samo zahvaljujući dobroj igri u odbrani i brzoj kontri Milinkovića, te sigurnoj realizaciji najstrože kazne kapitena Sibinčića, Derventa uspjeva doći do važne pobjede. I ovog puta najefikasniji igrač domaćih bio je Živanić sa devet golova.

Treba pohvaliti dobojske “vojvode” koje su Dervenćanima pokazale kako se navija.

Rukometaše Dervente u već u srijedu na domaćem terenu očekuje Kup utakmica protiv Bosne iz Visokog, a u subotu i novi premijerligaški izazov. U još jednom važnom susretu Derventa će ugostiti Goražde, ekipu koja je upravo od Dervente preuzela predzadnje mjesto premijerligaške tabele.

Premijer liga BiH, 7 kolo: RK Derventa – RK Sloga 27:25 (16:11). SRK Derventa. RK Derventa: Škrga D, Starčević, Sibinčić 5, Živanić 9, Lukić, Pejić 3, Denić, Pekić 2, Milinković 4, Dragičević, Zemunović, Stanković, Škrga, Ristić, Mišanović 4, Nikić. Trener: Bjelošević Milorad.