Vijesti Sport Rukometaši sigurni u posljednjem jesenjem kolu pred domaćom publikom

Rukometaši sigurni u posljednjem jesenjem kolu pred domaćom publikom

0

Rukometaši Dervente su u posljednoj utakmici ove jeseni na domaćem terenu savladali Drinu rezultatom 38:29.

Od početka susreta domaći su diktirali igru, a nakon 10. minuta su imali vođstvo od 5:2. Pet minuta prije kraja prvog dijela rezultat je bio 16:10, dok se na pauzu otišlo rezultatom 19:12.

U nastavku Derventa nastavlja u svom ritmu, te nakon tri minuta drugog dijela na semaforu je bilo 22:13. Na kraju je viđena sigurna pobjeda Dervente, tako da je u finišu trener domaćih Miško Bjelošević dao priliku i mlađim igračima.

Prvo ime u redovima Dervente bio je Dragičević sa 10 golova, dok je dva manje dao Milinković. Po četiri gola dali su Sibinčić i Šarenac, dok je osam odbrana imao Drinić.

Kod Drine najbolji je bio Markanović sa 13 golova, dok je pet dao Bašić.

U narednom kolu Derventa gostuje u Višegradu, dok Drina čeka Kozaru iz Gradiške.

Prva liga RS, 10. kolo: RK Derventa – RK Drina 38:29 (19:12). Sportska dvorana Derventa.