Vijesti Sport Tekstilac i Podrinje bez pobjednika

Tekstilac i Podrinje bez pobjednika

0

Susret Tekstilca i Podrinja, ekipa u grčevitoj borbi za opstanak, završen je bez pobjednika.

U prvom dijelu nije viđeno mnogo. Najbolju priliku “krojači” su imali preko Bašića, ali nakon dobrog solo-prodora, mladi ofanzivac je blago šutirao ka golu Šehovića. Gosti su priprijetili pet minuta prije kraja prvog poluvremena kada je udarac Jahića završio iznad prečke, da bi u sudijskoj nadoknadi domaći Jolović pokušao glavom nakon udarca iz ugla, ali bez uspijeha.

Odličnu priliku odmah u uvodnim sekundama nastavka imao je Kušljić, ali je njegov pokušaj, nakon smušene reakcije zadnje linije Podrinja, završio iznad okvira gola. Uslijedio je period dobre igre gostiju koji su odigrali nekoliko dobrih akcija koje ipak nisu rezultirale golom u mreži Markovića. Tekstilac je u poslednjih desetak minuta pokušao izvršiti pritisak, ali bez konkretnih prilika.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Novom Gradu.

Prva liga RS, 23. kolo: FK Tekstilac – FK Podrinje 0:0 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Nemanja Aleksić.

FK Tekstilac: Marković, Marić, Jolović, Đekić, Aleksić (od 55. De Neko), Sosa, Prljeta, Jovanović, Kušljić, Bašić (od 83. Teofilović), Perić. Trener Slaviša Božičić.