Vijesti Sport Tekstilac i Sutjeska na “ravne časti”

Tekstilac i Sutjeska na “ravne časti”

0

Fudbaleri Tekstilca ispustili su pobjedu nad Sutjeskom u nastavku utakmice.

Domaća ekipa bila je opasniji rival u prvom dijelu, a prvu opasnost priredio je Radić snažnim, ali nepreciznim udarcem sa distance. Tekstilac ipak postaje puno konkretniji nakon povratka na uobičajenu formaciju 4-3-3, a nedugo potom Duspara, nakon odličnog prodora po desnoj strani, idealno upošljava Kojića, ali je njegov udarac izblokiran. Ipak, u 25. minuti, Duspara koristi nesmotrenost domaće odbrane i pogađa mrežu golmana Sutjeske Pajovića. Na samom kraju prvog dijela Zeljković sjajno prolazi po lijevoj strani i pronalazi Reljića, ali ofanzivac domaćih slabijom lijevom nogom ne uspijeva poentira u izglednoj situaciji.

Tekstilac odlično otvara i drugo poluvrijeme, ali nekoliko dobrih akcija nije donijelo željeni drugi pogodak koji bi potpuno prelomio tok utakmice. U posljednih pola sata susreta se potvrdilo nepisano fudbalsko pravilo da se neiskorišteni prilike kažnjavaju. Rezervista Sutjeske, iskusni Rašević, donosi izjednačenje u 72. minutu, nakon što je svega par minuta ranije pogodio stativu. Do kraja meča “krojači” nisu uspjeli da naprave ozbiljniji pritisak i ugroze gol Fočaka tako da je su na kraju bodovi podijeljeni na “ravne časti”.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod ekipe Famosa.

Prva liga RS, 14. kolo: FK Tekstilac – FK Sutjeska 1:1 (1:1). Gradski stadion u Derventi. Sudija Mladen Mirić.

FK Tekstilac: Simić, Marić, Zeljković (58. Obradov), Jolović, Kušljić (58. Ćorić), Radić, Reljić (45. Čalić), Prljeta (69. Hasikić), Miljanović, Duspara (52. Bašić), Kojić. Trener Ognjen Koroman.