Vijesti Sport Tekstilac kad je najpotrebnije

Tekstilac kad je najpotrebnije

0

Tekstilac je trijumfom nad Modričom, u možda najvažnijem susretu sezone, osvojio važna tri boda i zadržao izglede za opstanak u ligi.

Obje ekipe ušle su spustenog garda što je na početku susreta donijeli nekoliko dobrih prilika na obje strane. Ipak, kada je bilo najpotrebnije sjajno je pogodio Jovanović poslije dodavanja Bašića. Uslijedio je mirniji period susreta, ali se u 39. minutu Bašić sjajnim okretom i udarcem pobrinuo da “krojači” odu na pauzu sa dva gola prednosti.

Tekstilac je sredinom nastavka stvorio još nekoliko dobrih prilika, ali udarce Duspare, Bašića i odličnog Jovanovića je zaustavio golman Modriče Dizdar. Da ipak ne bi sve proteklo bez uzbuđenja pobrinuo se ofanzivac Modriče Kuljanin koji par minuta prije kraja susreta pogađa mrežu nakon velike greške zadnje linije Tekstilca, ali gosti ipak do boda nisu mogli.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Omarskoj.

Prva liga RS, 25. kolo: FK Tekstilac – FK Alfa Modriča 2:1 (2:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Slaviša Mazić.

FK Tekstilac: Marković, Marić, Kušljić, Đekić, Jolović, Ignjić (od 90. Duvnjak), Sosa, Prljeta, Jovanović, Bašić (od 84. Teofilović), Duspara (od Perić). Trener Slaviša Božičić.