Vijesti Sport Tekstilac porazom umanjio šanse za opstanak

Tekstilac porazom umanjio šanse za opstanak

0

Porazom od Kozare pred svojim navijačima “krojači” su značajno umanjili šanse za opstanak u ligi.

Tekstilac je dobro otvorio susret, a u prvih desetak minuta opasni po mrežu gostiju bili su Jovanović, poslije odličnog prodora Duspare, a potom i Đekić nakon udarca iz ugla. Dobra igra krunisana je u 22. minutu kada je sudija Aleksić pokazao na “kreč”, a siguran realizator najstrože kazne je bio Jovanović. Od tog trenutka gosti dolaze do daha, a nakon pola sata igre Šikanić koristi idealno dodavanje Glišića i poravnava rezultat. Do kraja prvog poluvremena i Glišić pogađa sa bijele tačke, a potom ponovo upošljava Šikanića koji goste odvodi na sigurnu prednost prije pauze.

Opasan udarac Kozarinog veziste Popovića na početku drugog dijela lijepom paradom zaustavlja golman Mirković, dok udarac raspoloženog Glišića odlazi iznad prečke. U 60. minutu desio se trenutak koji je mogao preokrenuti tok utakmice. Jovanović je sjajno proigrao Dusparu iza posljednje linije gostiju, ali sudija Aleksić ne kažnjava očigledno očigledno odgurivanje i start posljednjeg igrača odbrane gostiju ka ofanzivcu Tekstilca. Nedugo potom “krojači” ne uspijevaju iskoristiti grešku Glišića tako da na kraju gosti odlaze puno zadovoljniji kući.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod prvoplasirane Krupe.

Prva liga RS, 27. kolo: FK Tekstilac – FK Kozara 1:3 (1:3). Gradski stadion u Derventi. Sudija Nemanja Aleksić.

FK Tekstilac: Mirković, Marić, Ignjić, Jolović, Đekić, Sosa, Prljeta, Jovanović, Duspara, Bašić (od 73. Duvnjak), Perić (od 63. Aleksić). Trener Slaviša Božičić.