Vijesti Sport Topić donio trijumf Derventi

Topić donio trijumf Derventi

0

Derventa je savladala lidera Hercegovinu iz Nevesinja u derbiju 23. kola Prve lige Srpske u infarktnoj završnici. U Sportskoj dvorani u Derventi viđena su dva potpuno različita poluvremena.

Ekipa Miška Bjelosevića odigrala je veoma dobro prvo poluvrijeme tokom kojeg je prednost domaćih rasla iz minuta u minut do konačnih plus 8 (17:9), a taj rezultat definitivno ničim nije slutio na dramu u finišu susreta.

Ekipa iz Nevesinja se ipak nije predavala i u uvodnim minutama nastavka iskoristila je nekoliko nesmotrenosti Dervente te je stigla do zaostatka od 5 golova (19:14). Ipak, zahvaljujući odbranama ponovo “dvocifrenog” Topića i golovima Kosanovića i Stankovića sredinom drugog dijela domaća ekipa je ponovo stigla do osjetnije prednosti. Čvrsta odbrana Hercegovine koja je u zadnjoj četvrtini susreta neutralisala bekovsku liniju Dervente zaslužna je što je gostujuća ekipa u finiš susreta ušla samo sa golim zaostatka (23:22, 24:23). Na kraju, u dosta uzbudljivoj završnici Hercegovina je mogla i do boda ali je odlični golman Topić osujetio posljednji napad gostiju i Derventi donio trijumf.

Vrlodobri u redovima Dervente bili su Stanković sa osam i Zemunović sa sedam pogodaka.

U narednom kolu Derventa gostuje u Gradišci kod još jednog pretendenta na titulu.

Prva liga RS, : RK Derventa – RK Hercegovina 26:25 (17:9). Sportska dvorana u Derventi.